Kadıköy, İstanbul, TÜRKİYE

ŞİRKETİMİZ

HİKAYEMİZ

…Doğaya hükmetmek için, ona itaat etmek gerekir.

Francis F. Bacon

1986 yılında ODTÜ’den İnşaat Mühendisi olarak mezun olan Ali Kulaksızoğlu, 7 sene boyunca dönemin en önemli prefabrikasyon firması GÖK İnşaat’ta üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında iki ortağı ile birlikte AAS&ATAY Prefabrike Yapı Sistemleri Tic. Ltd. Şti’yi kurdu. 2008 yılında İTÜ’den İnşaat Mühendisi olarak mezun olan Ata Kulaksızoğlu, 3 sene prefabrikasyonun duayen ismi Günkut Barka’nın yanında çalıştıktan ve prefabrike binalar üzerine yüksek lisans çalışmasını tamamladıktan sonra, 2011 yılında AAS&ATAY’a katıldı. 2014 yılından itibaren faaliyetlerini ATAY Prefabrike İnşaat Tic. Ltd. Şti. olarak sürdüren firma, kuruluşundan bugüne Adapazarı’ndaki üretim tesislerinde onlarca sanayi yapısı, cephe paneli, menfez, tribün elemanı projesini tamamladı.

Prefabrike beton ve ardgermeli beton konusunda akademik çalışmalar da yapan Ata Kulaksızoğlu, prefabrikasyonda süreç yönetimi tecrübesini teknik birikimi ile birleştirerek KULTECH çatısı altında ulusal ve uluslararası projelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Kulaksızoğlu’nun aynı zamanda prefabrike ardgermeli binaların deprem performanslarının arttırılması için enerji sönümleyici mekanizmalar üzerine ÜR-GE çalışmaları devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Vizyonumuz, prefabrike ve ardgermeli beton konularındaki uzmanlığımızı küresel ölçekte değerlendirerek, dünyanın her yerinde inovatif mühendislik çözümleri üretmektir.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz ürettiğimiz inovatif mühendislik çözümleri ve yapıların deprem performansını arttıran patentli ürünlerle ülkemiz inşaat sektörünün teknolojik altyapısını en yükseğe taşımak ve küresel ölçekte rekabet gücümüzü arttırmaktır.